با اجاره جرثقیل از شرکت جرثقیل نوین در خدمت شما هستیم. جرثقيل ۷ تن با توجه به توانایی زیادی که در بلند کردن بار تا حد ۵۰۰ کیلو دارد، یکی از پرطرفدارترین انواع جرثقيل محسوب می‌شود. البته حجم باربری به طول دکل هم بستگی دارد؛ به این صورت که هر چه بر طول دکل افزوده شود، توانایی باربری جرثقيل کاهش می‌یابد. اما به طور کلی، این جرثقیل باطول دکل ۲۱ متری و امکان تردد در معابر شهری و پروژه‌های عمرانی نسبت به سایر جرثقیل‌ها طرفدارن زیادتری دارد.

در صورتی که قصد اجاره جرثقیل در تهران را دارید با مجموعه جرثقیل نوین همراه باشید.

_

اجاره جرثقیل هفت تن

با استفاده از جرثقیل ۷ تن می‌توانید اجسام موردنظر در وزن‌های مختلف را تا ارتفاعات انتقال دهید. اگر تمایل به اجاره جرثقيل ۷ تن داريد با ما همراه باشید، زیرا ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع جرثقيل ۷ تن، ویژگی‌ها و کاربردهای آن بپردازیم.

جرثقیل 7 تن دکل بلند
جرثقیل 7 تن دکل بلند

انواع جرثقيل ۷ تن

جرثقیل‌های ۷ تن به دو نوع جرثقيل ۷ تن کابین‌دار و جرثقيل ۷ تن کفی‌دار تقسیم می‌شوند که بر این اساس کاربردهای مختلفی هم دارند. با توجه به اینکه پروژه‌های عمرانی به امور مختلفی مشغول هستند، نوع نیاز آن‌ها متفاوت بوده و در نتیجه هر کدام به جرثقیل‌های مخصوصی نیاز دارند. بنابراین قبل از اجاره جرثقیل ۷ تن، نیاز خود را به طور دقیق با کارشناسان در میان بگذارید تا مناسب ترین نوع جرثقیل ۷ تن را به شما ارائه دهند.

اجاره جرثقیل ۷ تن کابین‌دار

از جرثقیل ۷ تن کابین دار اغلب برای بلند کردن اجسام سنگین استفاده می‌شود. بنابراین، هدف از اجاره این نوع جرثقيل حمل بار نبوده و بیشتر برای نصب تابلوها، نصب بیلبوردهای تبلیغاتی، عملیات خاک‌کشی و حتی برپاداشتن سازه‌های فلزی از آن‌ها استفاده می‌شود. جرثقیل‌های کابین‌دار خود دارای انواع مختلفی چون بوم تلسکوپی، بوم مشبک، بوم تراک و بوم مفصلی هستند که بر حسب نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پس از آن به اجاره جرثقيل ۷ تن بپردازید و انجام امور شهری و برون‌شهری خود را به آن بسپارید. از دیگر کاربردهای این نوع جرثقیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب چیلر: از آن‌جایی که چیلرها دارای حجم و ابعاد بزرگی می‌باشند برای جابجایی و نصب آن‌ها می‌توان از جرثقیل ۷ تن استفاده کرد.

عملیات گودبرداری: از دیگر کاربردهای جرثقیل ۷ تن می‌توان به جابجایی لودرها از درون گودال اشاره کرد. همچنین، اجاره جرثقیل ۷ تن می‌تواند به انجام عملیات خاک‌کشی پروژه‌های عمرانی کمک زیادی کند.

نصب قطعات مختلف در سازه‌ها: از جرثقیل ۷ تن می‌توان برای نصب قطعات مختلف مثل نصب سازه‌های فلزی، نصب قطعات پل‌ها، نصب تابلوها و نماهای شهرداری استفاده کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: هزینه کرایه جرثقیل برای ساختمان

اجاره جرثقیل ۷ تن کفی‌دار

اجاره جرثقيل ۷ تن کفی دار برای مواقعی مناسب است که شما نیاز به جابجایی محصول خاصی دارید و در واقع، فعالیت جرثقیل مربوط به مکانی ثابت نیست. با استفاده از جرثقیل ۷ تن می‌توانید انواع مختلفی از باربرداری‌ها و باربری‌ها را بدون سختی به انجام برسانید. از جمله این باربری‌ها و کاربردهای جرثقیل ۷ تن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل انواع کانکس: جرثقيل ۷ تن با دکل خود اقدام به بلند کردن کانکس از زمین می‌کند و آن را در کفی پشت کابین می‌گذارد سپس کانکس به نقطه موردنظر انتقال داده می‌شود.
 • تخلیه و بارگیری اجسام در اندازه و ابعاد مختلف: با استفاده از جرثقیل ۷ تن به راحتی می‌توان اجسام مختلفی مثل آهن‌آلات، چوب‌ها، الوارها و … را جابه‌جا کرد. اگر بار موردنظر از نظر وزنی برای جرثقیل ۷ تن مناسب باشد محدودیتی برای حمل و جابجایی اجسام مختلف وجود نخواهد داشت.
 • نصب انواع تابلو و بنرهای تبلیغاتی: همواره در سطح شهر بنرهای زیادی هستند که هر کدام محصولات یا خدمات خاصی را تبلیغ می‌کنند. یکی از بهترین روش‌ها برای نصب این بنرها، اجاره جرثقیل ۷ تن است.
 • جابجایی انواع یخچال‌های صنعتی: از آن‌جایی که یخچال‌های صنعتی ابعاد و اندازه بزرگی دارند با دست نمی‌توان آن‌ها را جابجا کرد. بنابراین، در این مواقع استفاده از جرثقیل ۷ تن گزینه مناسبی است.
 • نصب انواع سازه‌های روشنایی
 • حمل بلوک‌های سیمانی
 • جابه‌جایی خودروها
 • حمل تیرآهن‌ها
 • حمل مصالح ساختمانی
 • و سایر حمل‌و نقل‌های اجسام سنگین

اجاره جرثقیل 7 تن در تهران

بخش‌های تشکیل‌دهنده جرثقیل ۷ تن گسترده هستند و ترکیب آن‌ها سبب قدرت بالای این ماشین شده است. از مهم‌ترین بخش‌های جرثقیل ۷ تن می‌توان به  به قلاب، تلسکوپ، وینچ و جک‌های تعادلی اشاره کرد که از اجزای هیدرولیک جرثقیل محسوب می‌شوند. اجزای فنی جرثقیل ۷ تن نیز شامل سیلندر بالابر بوم، چرخ‌دنده، موتور، قطع کن الکتریکی، بوم افزایشی و سیم بکسل می‌باشند که روی هم رفته سبب توانایی جرثقيل در اجرای عملیات می‌شوند.

ویژگی‌های‌ ظاهری جرثقیل ۷ تن

برای اجاره جرثقیل ۷ تن، آگاهی از مشخصات آن اهمیت زیادی دارد. از جمله ویژگی‌های ظاهری این نوع جرثقیل می‌توان به طول ۸ متر، عرض ۲/۴۰ سانتی‌متر، وزن ۴ تن و ۹۰۰ کیلوگرم، ارتفاع بیشتر از ۳ متر، طول دکل ۲۱ متر و جیم ۷ متر اشاره کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: هزینه اجاره جرثقیل در یافت آباد

نحوه کار جرثقیل ۷ تن

برای عملکرد جرثقیل، ابتدا این ماشین باید در مکانی مشخص قرار بگیرد و پس از استقرار، باربرداری و جابجايی با آن انجام شود. همچنین با اجاره جرثقیل ۷ تن می‌توان عملیاتی چون تخلیه بار و بارگیری، نصب اسکلت و جرثقیل سبددار را انجام داد.

قیمت اجاره جرثقیل ۷ تن

یکی از مهمترین مسائلی که در هنگام اجاره جرثقیل برای افراد اهمیت دارد، تعرفه اجاره است. جرثقیل‌ها دارايی انواع و مدل‌های گوناگونی هستند که شما برای انتخاب نوع مناسب باید اطلاعات اولیه‌ای را به شرکت اجاره دهنده ارائه دهید. آنگاه با توجه به نیازتان، مناسب‌ترین جرثقیل به شما پیشنهاد می‌شود. بنابراین نوع جرثقيل در تعیین هزینه اجاره جرثقیل تاثیر زیادی دارد. به طور کلی از عوامل موثر در تعیین اجاره جرثقيل ۷ تن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان مسافت محل پروژه تا شرکت اجاره جرثقیل
 • موقعیت فیزیکی محیط موردنظر
 • مشخصات کامل اجسامی که قصد جابجایی آن‌ها را دارید (مثل نوع، طول، عرض، ارتفاع و وزن اجسام)
 • مشخصات مقصد( از نظر ارتفاع و فاصله جرثقيل با آن)

نقش اپراتور جرثقیل

در صورتی که اجاره جرثقیل ۷ تن بدون آگاهی انجام شود و جابجایی اجسام و محموله را بدست افرادی که تخصص لازم را ندارند بسپارید امکان دارد با خسارت‌هایی روبه‌رو شوید. بنابراین وجود اپراتور با تجربه و کاربلد در این امر اهمیت زیادی دارد. طبیعتا اپراتوری که در کار خود دانش، مهارت و تخصص کافی دارد دستمزد بیشتری نسبت به افراد مبتدی و بی تجربه می‌گیرد.

جدول بار جرثقیل ۷ تن

جدول بار جرثقیل ۷ تن، جدولی است که در آن خلاصه‌ای از نوع عملکرد جرثقیل، میزان توان جرثقیل و قدرت عملیاتی آن وجود دارد. با استفاده از این جدول، مسئولان پروژه‌های مختلف می‌توانند اطلاعات لازم را در ارتباط با جرثقيل موردنظرشان کسب کنند. با مطالعه مواردی که در جدول بار جرثقیل ۷ تن وجود دارد می‌توان به موارد زیر دست یافت:

 • ظرفیت باربری و باربرداری جرثقیل
 • تعداد آپشن‌ها و امکانات ماشین موردنظر
 • جزئیات و مشخصاتی مثل شعاع کاری، زاویه و ظرفیت بالابری
 • ویژگی‌های‌ ظاهری مثل ابعاد و وزن ماشین حتی در هنگام باز شدن وزنه‌های تعادلی
 • فاصله جرثقیل از مرکز بار
 • ظرفیت بالابری در وضعیت حرکت و باربرداری
 • وزن کلی جرثقیل در زاویه صفر و در وضعیت چرخش
 • شعاع کاری
 • بیشترین طول بوم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *