در صورتی که قصد اجاره جرثقیل 10 تن در تهران را دارید با ما همراه باشید. هزینه اجاره جرثقیل 10 تن چقدر است؟ بهترین جا برای اجاره جرثقیل 10 تن کفی دار کجاست؟ در این مقاله می خواهیم به تمامی سوالات شما در زمینه اجاره جرثقیل در تهران پاسخ دهیم.

_

اجاره جرثقیل 10 تن

 اگر تمایل به اجاره جرثقيل ۱۰ تن داريد با ما همراه باشید؛ زیرا ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع جرثقيل ۱۰ تن، مشخصات جرثقیل ۱۰ تن، کاربرد جرثقیل ۱۰ تن و نکات ایمنی در خصوص استفاده از آن بپردازیم.

جرثقیل کفی‌دار یک نوع جرثقيل است که خود به انواع مختلفی از جرثقیل‌ها مثل جرثقيل ۳ تن، جرثقيل ۵ تن، جرثقيل ۷ تن، جرثقيل ۱۰ تن و جرثقيل ۱۵ تن تقسیم می‌شود. یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین جرثقیل‌های کفی‌دار، جرثقيل ۱۰ تن است که برای باربری انواع اجسام تا وزن ۱۰ تن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که جرثقیل‌های ۱۰ تن کفی‌دار از مساحت کفی بزرگی برخوردارند می‌توانند انواع اجسام به ابعاد ۲٫۵۰ در ۶ متر را حمل و جابجا کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 15 تن

اجاره جرثقیل ۱۰ تن در تهران

در صورتی که قصد اجاره جرثقيل ۱۰ تن را دارید بهتر است ابتدا با انواع جرثقیل‌های ۱۰ تن آشنا شوید و سپس جرثقیل مناسب برای نیاز خود را انتخاب کنید. با اجاره جرثقیل ۱۰ تن می‌توانید بارهایی با ابعاد بزرگ و تا وزن ۱۰ تن را به راحتی جابجا کنید. جرثقیل‌های ۱۰ تن دارای انواع مختلفی مثل جرثقيل ۱۰ تن کفی‌دار، جرثقیل ۱۰ تن با وینچ، جرثقيل ۱۰ تن بدون وینچ، جرثقيل دکل بلند، جرثقيل دکل کوتاه و جرثقيل ۱۰ تن اطلس هستند. هر کدام از این جرثقیل‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان به حمل‌ و جابجايی بارهای مختلف پرداخت.

اجاره جرثقیل دکل بلند 10 تن

جرثقیل دکل بلند و جرثقيل دکل کوتاه دو نوع از جرثقیل های ۱۰ تن هستند و همان‌طور که از نامشان مشخص است تفاوتشان در کوتاهی و بلندی دکل میباشد. تفاوت میان این دو، در واقع در ظاهر و عملکرد آن‌هاست؛ به این صورت در جرثقیل دکل کوتاه، طول دکل اصلی از ۹ متر بیشتر نمی‌شود و دارای ۲ تلسکوپ است اما در جرثقیل دکل بلند، طول دکل اصلی ۱۲ متر بوده و دارای ۳ تلسکوپ می‌باشد. از مزایای اجاره جرثقیل ۱۰ تن دکل بلند می‌توان به توانایی آن در بلند کردن بارها از روی زمین با فاصله بیشتر اشاره کرد.

اجاره جرثقیل وینچ دار 10 تن

وینچ به وسیله‌ای گفته می‌شود که برای بلند کردن یا کشیدن جسم از روی زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله در موقعیت‌های مختلفی مثل  چاه‌های گاز و نفت، استخراج معادن، کشتی‌های مختلف، انواع جرثقیل‌ها و انواع بالابرها کاربرد زیادی دارد. جرثقیل‌های نوع وینچ دار از قدرت کشش بالاتری برخوردار هستند؛ به این صورت که با نیروی هیدرولیکی، سیم بکسل و قرقره موجود در جرثقیل می‌توان بارهایی با وزن بالاتر را جابجا کرد. در صورتی که جابجایی بار مربوط به مکان‌هایی است که از لحاظ استاندارد ارتفاع پایین‌تری دارند، اجاره جرثقیل ۱۰ تن بدون وینچ مناسب‌تر است.

کرایه جرثقیل 10 تن
کرایه جرثقیل 10 تن

مشخصات جرثقیل ۱۰ تن

یکی از ویژگی‌های جرثقیل ۱۰ تن، تنوع بالای طول بوم آن است. این جرثقیل هم دارای نوع وینچ دار و سیم بکسل و هم دارای نوع بدون وینچ و به همراه ترمز می‌باشد که با توجه به نصب روی کامیون، دسترسی و نوع بوم آن با گردش ۳۶۰ درجه است. زاویه بوم این جرثقیل برای بلند کردن اجسام از ۵ تا ۷۵ درجه متفاوت است. با توجه به اینکه جک جرثقیل ۱۰ تن از نوع هیدرولیک است، هنگام بلند کردن اجسام از ایمنی لازم برخوردار می‌باشد. جرثقيل ۱۰ تن می‌تواند محموله را بلند کرده و روی کفی خود قرار دهد، مسیر موردنظر را طی کند و دوباره محموله را در نقطه موردنظر بارگذاری کند. این جرثقیل بدون کامیون دارای وزن حدود ۷ تن و با کامیون دارای وزنی معادل ۱۸ تن است.

کاربرد جرثقیل ۱۰ تن

جرثقیل‌های ۱۰ تن برای موقعیت‌هایی که نیاز به جابجایی بارهایی با وزن ۱۰ تن است، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آن‌جایی که این نوع جرثقیل دارای بومهای مختلفی می‌باشد در مکان‌های مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. کاربرد این جرثقیل بدین صورت است که وسیله موردنظر مثل انواع ماشین ها، کانکس، وسایل صنعتی و غیر صنعتی را روی کفی آن بار می‌زنند و سپس به محل موردنظر انتقال می‌دهند.

اجاره جرثقیل ۱۰ تن کفی دار

جرثقیل ۱۰ تن کفی از لحاظ کارایی تفاوت زیادی با سایر جرثقیل‌های کفی ندارد فقط در چند مورد با آن‌ها متفاوت است. یکی از تفاوت‌ها مربوط به ساختار پمپ هیدرولیک است. در ساختار پمپ هیدرولیک این جرثقیل از شانه گردان‌هایی که به شکل ریلی قرار داده شده‌اند، استفاده می‌شود؛ در حالی که در ساختار جرثقیل‌های سبک، دنده گردان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با اجاره جرثقیل ۱۰ تن دیگر برای جای‌گذاری جک‌های هیدرولیکی نیازی به استفاده از دست نیست؛ چون جک‌ها به طور خودکار روی زمین قرار می‌گیرند. در حالی که در جرثقیل‌های سبک برای باز و بسته کردن جک‌ها از دست استفاده می‌شود.

نکات ایمنی برای کار هنگام کرایه جرثقیل ۱۰ تن

نکات ایمنی در هنگام کار با جرثقیل برای تمامی انواع جرثقیل‌ها تقریبا یکسان می‌باشد اما از آن‌جایی که از این جرثقیل برای اجسام سنگین وزن تر استفاده میشود، رعایت موارد ایمنی حساسیت بیشتری پیدا می‌کند. در ادامه به برخی از نکات ایمنی که رعایت آن‌ها در هنگام اجاره جرثقیل اهمیت زیادی دارد، اشاره می‌کنیم.

  • قبل از اجاره جرثقیل ۱۰ تن باید از سلامت جرثقیل و کفی آن مطمئن شوید.
  • مهمترین شروط کار با جرثقیل، سالم بودن بکسل‌ها، زنجیرها، سیم‌های رابط و جک هیدرولیکی است.
  • در مورد تجربه و مهارت اپراتور جرثقیل، اطمینان لازم را کسب کنید.
  • اپراتور می‌بایست قبل از اینکه جرثقيل را روی جک‌ها قرار دهد، آن‌ها را چک کند و محل جک‌ها را سفت نماید.
  • در هنگام استفاده از جرثقیل۱۰ تن، بار نباید به طور معلق در هوا نگه‌داشته شود.
  • سعی کنید بارگیری را به زمانی موکول کنید که شرایط جوی مناسب است و بارگیری را در هوای بارانی یا در هنگام وزش باد زیاد انجام ندهید.
  • اپراتور باید قبل از بلند کردن بار از زمین از بسته شدن دقیق تسمه‌ها و گیره‌ها به بار مطمئن شود.
  • برای بارهای سنگین و استفاده از جرثقیل ۱۰ تن باید عملیات بارگیری و بلند کردن اجسام را زیر نظر کارشناسان و مسئولین مربوطه انجام دهید تا مانع از خسارت‌های ناشی از بارگیری غیراصولی شوید.
  • تا حد امکان، در زمان بلند کردن محموله توجه داشته باشید بار زیاد از زمین فاصله نگیرد و نهایت ۱۵۰۰ میلی‌متر باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 7 تن

قیمت اجاره جرثقیل 10 تن

ما در این مقاله به معرفی جرثقیل ۱۰ تن، انواع جرثقيل ۱۰ تن، کاربرد جرثقیل ۱۰ تن و نکات ایمنی در خصوص کار با جرثقیل ۱۰ تن پرداختیم. این مطالب به شما کمک می‌کند تا در هنگام اجاره جرثقیل ۱۰ تن، بهتر بتوانید جرثقیل مناسب را تشخیص داده و انتخاب کنید. البته در کنار داشتن اطلاعات، مراجعه به شرکت‌های معتبر اجاره جرثقیل اهمیت زیادی دارد. در صورتی که اجاره جرثقیل موردنظرتان را از طریق مراکز معتبر انجام دهید دیگر دغدغه‌ای در خصوص حمل و جابجایی بار نخواهید داشت و از امنیت بار اطمینان حاصل می‌کنید. این مراکز با وجود اپراتورهای حرفه‌ای و کاربلد کار شما را آسان کرده و بارتان را صحیح و سالم به مقصد می‌رسانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *